Przejdź do treści

Program wspólnych studiów II stopnia Politechniki Łódzkiej i Universida de Vigo

 

Treść (rozbudowana)

Elektronika i Telekomunikacja
Specjalizacja: Applied electronics

 

Podsumowanie

 

Uniwersytet w Vigo w Hiszpanii i Politechnika Łódzka w Polsce oferują podwójne międzynarodowe studia magisterskie na kierunku Telekomunikacja i Elektronika. Studenci uzyskają międzynarodowy podwójny tytuł magistra:

 


W programie może wziąć udział maksymalnie 10 studentów, w tym 5 studentów z Politechniki Łódzkiej (PŁ) i 5 z Uniwersytetu w Vigo (UVigo). Aby zakwalifikować się do programu, studenci muszą najpierw zostać przyjęci na studia magisterskie z inżynierii telekomunikacyjnej na UVigo lub na studia magisterskie z elektroniki i telekomunikacji na PŁ.

Uczestnicy tego programu podwójnego dyplomu spędzą dwa semestry na każdym z uniwersytetów. W trzecim semestrze studenci z PŁ odbędą praktyki w Vigo, a studenci z UVigo w Łodzi. Wszyscy uczestnicy spędzą ostatni semestr na Uniwersytecie w Vigo, gdzie obronią swoją pracę magisterską.

0
Rekrutacja

 

Aby ubiegać się o podwójny tytuł magistra, studenci muszą najpierw zostać przyjęci i zapisani do jednego z następujących programów:

Dodatkowo, studenci muszą potwierdzić znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Po zakończeniu okresu rekrutacji na programy MET i MSET, a przed 30 listopada bieżącego roku, zostanie otwarty okres składania wniosków dla zapisanych studentów, którzy będą mogli ubiegać się o przyjęcie do programu podwójnego magistra.

Do programu zostanie przyjętych maksymalnie 5 studentów z UVigo i 5 z PŁ.

Selekcja będzie oparta na wynikach akademickich i umiejętnościach językowych. Proces selekcji zostanie przeprowadzony we współpracy między obiema instytucjami, a ostateczne przyjęcia zostaną dokonane zgodnie z przepisami instytucji przyjmującej.

0
Dodatkowe informacje

 

  • Studenci będą odpowiedzialni za pokrycie kosztów podróży do kraju goszczącego i kosztów utrzymania podczas pobytu, w tym zakwaterowania, książek, sprzętu, materiałów eksploatacyjnych, opłat administracyjnych na uczelni przyjmującej oraz wszelkich innych wydatków, które mogą wyniknąć z wymiany.

  • Studenci muszą przedłożyć kopię ubezpieczenia medycznego obejmującego okres pobytu na uczelni przyjmującej.

  • Studenci mogą uczestniczyć w programach mobilności, aby sfinansować swój pobyt na uczelni przyjmującej.

  • Instytucja przyjmująca pomoże przyjeżdżającym studentom w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania i wesprze ich w integracji społecznej i kulturowej na uczelni przyjmującej.

  • Studenci uczestniczący w tym programie będą mieli prawo do udziału we wszystkich programach wprowadzających organizowanych dla studentów zagranicznych.

  • Publiczne opłaty rekrutacyjne, koszty:

    • Studenci zawsze płacą czesne swojej uczelni macierzystej.
    • Opłaty związane ze studiami (np. opłata za legitymację, opłata za wydanie dyplomu) powinny być uiszczane na rzecz uczelni przyjmującej zgodnie z wymaganiami.

Kontakt

Koordynator z UVigo: Manuel García Sánchez (Naciśnij aby wyświetlić adres email)

Koordynator z PŁ: Ewa Raj (Naciśnij aby wyświetlić adres email)

0