Wizyta k23 na Leibniz Institute for High Performance Microelectronics (IHP)

.

Pracownicy Katedry Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych, dr inż. Bartłomiej Guzowski i dr inż. Łukasz Ruta odbyli ostatnio wizytę w Leibniz Institute for High Performance Microelectronics (IHP) celem nawiązania współpracy i zwiedzenia laboratoriów IHP.  Instytut IHP posiada tzw. clean room o łączonej powierzani 1500 m². Pracownicy IHP badają i rozwijają systemy oparte na krzemie, obwody i technologie wysokiej częstotliwości, w tym nowe materiały. IHP realizuje prototypowe rozwiązania dla zastosowań takich jak komunikacja bezprzewodowa i szerokopasmowa, bezpieczeństwo, technologia medyczna, lotnictwo, mobilność i automatyka przemysłowa. Warto podkreślić, że w grupie badawczej prof. Larsa Zimmermanna zajmującej się fotoniką krzemową pracuje nasza Dyplomantka mgr inż. Anna Pęczek, szef laboratorium fotoniki.