Przejdź do treści

Sympozjum Naukowe Elektryków i Informatyków

Data dodania
Kategorie

.

Image

W dniu 11 kwietnia 2024r. w Lublinie, odbyło się coroczne Sympozjum Naukowe Elektryków i Informatyków. Wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koła Naukowe Politechniki Lubelskiej i poświęcone jest prezentacją wyników swoich osiągnięć przez studentów w ramach realizowanych przez nich projektów uczelnianych. Podczas głównej części sympozjum mieliśmy okazję do wysłuchania dwóch referatów plenarnych.

Pierwszy z nich zatytułowany „Krótkofalarstwo w służbie człowiekowi - pasja i technika” przedstawił dr inż. Łukasz Ruta. W prezentacji przedstawione zostały teoretyczne jak i praktyczne aspekty związane z krótkofalarstwem, liczne opowieści, oraz cenne rady ale początkujących osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tą formą niezawodnej komunikacji bezprzewodowej.

Drugi referat zaś dotyczył „Pomieszczeń o podwyższonej klasie czystości – nie tylko w drodze na Marsa” i wygłoszony został przez dr inż. Piotr Cabana z Cleanproject.

W dwóch panelach studenckich łącznie wygłoszonych zostało 25 prezentacji, zarówno indywidualnych jak i grupowych. Wśród nich znalazło się czterech reprezentantów związanych z naszą Katedrą.